Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Husaria
#1
[Obrazek: ZAEbXsY.png]


Zakon Pegaza został założony przez Mistrza Mariusa z rodu Griall w roku Pańskim 854 na ziemiach Asobornów. Najsampierw członkowie Zakonu zajmowali się pielęgnacją winnic, sadów i upraw chmielu. Ich przesłanie to "bawić przez upojenie, odpadać z przepicia".  Zakonnicy znani byli głównie z produkcji wszelkiego rodzaju napitków oraz organizacji walk na Arenie Mohra w pierwszy piątek miesiąca. I każdy następny. ha, pamiętaj, że środa to czasem mały piątek jest, mój czytelniku szanowny. Następnie wszyscy, zarówno uczestnicy jak i widzowie, udawali się do Karczmy prowadzonej przez Zakonników, gdzie po rozbrojeniu wszyscy siadali przy długich ławach, siłowali się na ręce, pili na umór i wychwalali w ten śpioch sposób Pana.

Historia Osady:
Osada nasza została założona przez Pana Lothara Lothbroka, Najgłębszego Dzbana, Pierwszego Polewacza na wyspie Słowian w roku Pańskim 1047, dnia 22 kwietnia (chyba da się to sprawdzić na mapie, proszę uściślić). Po tym, jak statek z wyprawą rozbił się na pobliskiej rafie Zakonnicy serwować musieli się ucieczką na szalupach w stronę wyspy. Większość ładunku zaginęła, ale najważniejsza rzecz, po pilnie strzeżona tajemnica Zakonu, nie zginęła. Dzięki temu mieszkańcy Wyspy będą mogli czcić Pana, a Zakonnicy szerzyć wiarę i spełniać posługę, nieść kaganiec oświaty, omamiać, upijać i okładać prosty lud pięściami do nieprzytomności.

Polityka:
Zakon nigdy nie mieszał się bezpośrednio w politykę, lecz zdanie Najgłębszego Dzbana zawsze musiało być szanowane przez miejscowego władykę. Zawsze któryś wysoko postawiony Zakonnik służy bezpośrednio swoją Radą i Oświetleniem władzy wykonawczej. Źle odbierane jest, gdy władca nie stosuje się do dobrych rad Zakonu.
Prawo:
Na podstawie Konkordatu i umów jednostronnych Zakonnicy Zakonu Pegaza wyjęci są spod bezpośredniej jurysdykcji sądowniczej. Zależnie od panującego ustroju sądowniczego oraz administracyjnego Zakonnicy sądzeni są przez ich zwierzchnika albo przez miejscową władzę świecką. W tym przepadku by nadać wyrokowi klauzulę wykonalności musi być on kontrasygnowany przez Zwierzchnika Zakonnika, którego wyrok ów dotyczy.


Jam to napisał i podpisał,
Ówcześniej napijąc się,
Pierwszy Kronikarz, Główny Koniuszy,
Piechur Tarczowy,
Wysoki Dzban Jabi Le'FeudallPS: Wybraliśmy kolor czerwony.
Odpowiedz
#2
Rada wioski Husaria w związku z częstymi niezapowiedzianymi wizytami różnych ludzi bojąc się o bezpieczeństwo wioski podczas trwających wojen zastrzega sobie prawo do usunięcia intruzów wchodzących na teren osady bez jakiegokolwiek zaproszenia bądź uprzedniego informowania.
Powyższa informacja nie dotyczy Ibelinu oraz Polan.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości